Uczniowie klas III A i III B na rozprawie karnej w Sądzie Rejonowym 22.06.2026
22 czerwca uczniowie klas III A i III B pod opieką pań Barbary Zblewskiej oraz Agnieszki Peikowskiej uczestniczyli w rozprawie karnej w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim.
Wizyta była cenną lekcją wiedzy o funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie mieli okazję obserwować przebieg rzeczywistej rozprawy karnej, zapoznać się z zasadami postępowania sądowego oraz rolą poszczególnych uczestników procesu. Dzięki temu mogli lepiej zrozumieć praktyczne aspekty prawa i odpowiedzialności karnej.
Udział w rozprawie stanowił wartościowe doświadczenie edukacyjne, które pozwoliło połączyć wiedzę teoretyczną z obserwacją pracy sądu w praktyce.