Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

''Tydzień Edukacji Prawnej'' 13-17.11.2023

''Tydzień Edukacji Prawnej'' 13-17.11.2023
W dniach 13- 17 listopada 2023 roku w całej Polsce odbywa się "Tydzień Edukacji Prawnej".
Celem tej inicjatywy jest budowanie świadomości prawnej oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku instytucji wymiaru sprawiedliwości jako przyjaznych obywatelowi. Jest to przedsięwzięcie skierowane w szczególności do młodzieży szkolnej. W ramach obchodów odbywa się szereg wydarzeń, które przybliżają ich uczestnikom podstawowe zagadnienia z dziedziny prawa oraz wymiaru sprawiedliwości.
 
W poniedziałek 13 listopada trzynaścioro uczniów z klas 4a, 4e, 3a oraz 1a, pod opieką pani Barbary Zblewskiej, brało udział w szkoleniu z formuły prowadzenia Debat Oxfordzkich. Bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia pani Agaty Gronkiewicz, która jest sędzią w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim i koordynuje wydarzenia związane właśnie z Tygodniem Edukacji Prawnej.
 
Warsztaty z prowadzenia Debat Oxfordzkich przeprowadzili dwaj panowie- Jakub Imach oraz Dawid Roszyk- pracownicy Fundacji Ergo. Ponad pięciogodzinne zajęcia były dla naszej młodzieży bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Aktywnie brali udział w różnych ćwiczeniach i zadaniach przygotowanych przez prowadzących, by na sam koniec spróbować swych sił właśnie podczas debaty.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość zdobycia nowych umiejętności.
 
Barbara Zblewska.
Data dodania: 2023-11-16 12:09:05
Data edycji: 2023-11-16 12:10:06
Ilość wyświetleń: 32

II LO - SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOWI

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej