Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Czytajmy razem ''Nad Niemnem'' Elizy Orzeszkowej 13.09.2023

Czytajmy razem ''Nad Niemnem'' Elizy Orzeszkowej 13.09.2023
Już po raz kolejny nasze liceum dołącza do Narodowego Czytania, akcji społecznej zainicjowanej w 2012 roku, której celem jest propagowanie klasyki literatury narodowej poprzez wspólne czytanie fragmentów najbardziej reprezentatywnych i aktualnych dzieł pisarzy polskich. W tym roku wspólnie czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – powieść, która została wybrana ze względu na swoje patriotyczne przesłanie – tak aktualne dzisiaj w obliczu rosyjskiej agresji. To napisane barwnym językiem dzieło przemawia do nas nie tylko nawiązaniem do walk narodowowyzwoleńczych, ale także pięknymi opisami przyrody, obyczajów i tradycji Polaków oraz pozytywistycznej pracy u podstaw.
Narodowe Czytanie w naszej szkole zostało zaplanowane na 13 września. Do wspólnego odczytania fragmentów książki zaproszono klasy wraz z nauczycielkami języka polskiego:
 
Klasę II G wraz z Panią Lucyną Prabucką, klasę II E z Panią Moniką Dzwonkowską oraz klasę II F z Panią Beatą Witkowską. Nasze spotkanie rozpoczęło się prezentacją na temat życia Elizy Orzeszkowej, którą przygotował Aktyw Biblioteczny w składzie: Julia Królikowska, Laura Konkolewska, Kinga Jarzyńska i Seweryn Grenc z klasy IV B, następnie Pani Dyrektor Hanna Gałązka – Janas zainaugurowała czytanie powieści. Nad całością czuwały Panie z biblioteki szkolnej: Agnieszka Peikowska i Iwona Kolaska.
Dziękujemy Wszystkim za udział w tej literackiej uczcie.
Biblioteka Szkolna ?
Data dodania: 2023-09-13 22:02:56
Data edycji: 2023-09-19 22:21:14
Ilość wyświetleń: 117

II LO - SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOWI

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej